01 Ocak 2018, Pazartesi 12:38

AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na "Zamcı Başkan" sözleriyle seslendi.

İzmirlilerin yeni yıla zamlarla girdiğine dikkat çeken ve Aziz Kocaoğlu’na “Zamcı Başkan” diyerek seslenen AK Parti’li Doğan, “Ne yazık ki, zararı zamla kapatmaya çalışan aynı başarısız belediyecilik anlayışının bu yıl da devam ettiğini görmekteyiz. Geliriyle gideri birbirini tutmayan, her yıl zararı katlanarak artan İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetimi, yaptığımız onca tasarruf çağrısına bu yıl da kulaklarını tıkamış, zamları vatandaşlarımıza reva görmüştür. Özellikle otopark, ulaşım ve su tarifelerinde her yıl tekrar tekrar karşımıza çıkan fiyat artışları bu yıl da yeni bir zam rüzgarıyla kendisini göstermiştir” dedi.

ZAMCI BAŞKAN!

Belediyenin gelecek yıl hazırladığı bütçenin kent hizmetlerinde yetersiz kaldığını da vurgulayan Doğan “Bu kentte icraatten çok zam yapan, yaptığı her işi hüsranla sonuçlanan Sayın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun idarenin uğradığı kamu zararları ve belediyenin israf giderlerini de İzmirli hemşerilerimizin sırtına yüklediğini görüyoruz. Her seçim bildirgesinde İzmir’e 22 otopark projesi vaadiyle seslenen ancak, göreve geldiği günden bu yana 4 otopark yapan ama otoparklara 14 kere zam yapan Kocaoğlu, “Zamcı başkan” ünvanını bu yıl da korumuştur. Otopark tarifelerinde getirilen yüzde 50’ye yakın zamlara ilaveten, hemşerilerimiz su ücretlerine yapılan fiyat artışları nedeniyle bir başka mağduriyetle daha karşı karşıyadır. Son bir yılda suya getirilen üçüncü zam sonrasında fiyatlar neredeyse yüzde 25 artmıştır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi toplu ulaşım alanında yapılan yüzde 10’luk zam ise dar gelirli hemşerilerimizin bütçesine adeta darbe vurulmuştur” diye konuştu.

BÜTÇE ELEŞTİRİSİ

Zamların elle tutulur bir gerekçesi olmadığını vurgulayan Doğan sözlerini şöyle tamamladı: “Sayın Kocaoğlu’na bir kez daha çağrıda bulunuyoruz, artık elinizi İzmirlinin cebinden çekin. Otobüse 17 yıl önceki gibi kağıt biletle bindirdiğiniz, suyu kiralık tankerlerle dağıttığınız hemşerilerimizin karşınsa şimdi hangi mantıkla çıkıp bu zamları savunacaksınız? Kayda değer hiçbir projesi olmayan, tüm gelirini tadilat, tamirat, boya, badana ve tüketim giderlerine harcayan, israfta sınır tanımayan Büyükşehir Belediyesi bu gidişattan acilen kurtulmalıdır. Bu yıl bütçede İzmir'in bitmek bilmeyen sorunları arasında yer alan kentsel dönüşüm için sadece Karabağlar'daki projeye 29 milyon 440 bin lira, trafik sorununu ortadan kaldıracak yeni yol projelerine 250 bin lira, öve öve bitirilemeyen kırsal kalkınma projelerine ise toplam 9 milyon 38 bin lira harcanması öngörülüyor. Fakir, ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşlarımıza 25 milyon 65 bin maddi yardım sunacak olan Büyükşehir Belediyesi'nin kasasından konser, festival, şenlik gibi kültür ve sanat faaliyetlerinin yürütülmesi içinse 383 milyon 965 bin lira harcanacak. Şarkıya türküye bütçe bol kepçeden bütçe ayrılırken, bütçede kalan para ise şirket zararlarına gitmektedir. Peki bu işlere bu paraları ayırırken, ortada somut bir proje yokken, hizmetlere yapılan bu zamlar neyin nesidir? Reklamlarla ve havada kalan vaatlerle kandırmaya çalıştığınız İzmirliler 2019’da bu zamların hesabını sizden soracaktır. 2018 senesinde kentin kaynaklarına sahip çıkan ve ilimizin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet üreten, kamu kaynaklarını etkin kullanabilen bir belediyecilik örneği sergilenmesini istiyoruz.”


Bu Haberin Manşeti :

Zamcı Başkan Aziz Kocaoğlu
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git