27 Ocak 2017, Cuma 19:35

Popüler mesajlaşma servisi Whatsapp, kullanıcıların güvenliği için ekran görüntüsü alınması durumunda bildirim gönderebilir.

Whatsapp, kişilerin güvenliğini koruma altına alabilmek için Instagram, Snapchat ve Periscope'da olduğu gibi ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim göndermeye hazırlanıyor.

Sosyal ağlar ve anlık mesajlaşma uygulamaları, kullanıcıların gizliliğini arttırmak için şifreleme işlemlerine ek olarak, ekran görüntüsü alındığında da bildirim özelliğini kullanmaya başladı.

Bu özellik, konuşma pencerelerinde ekran görüntüsü alındığında karşı tarafın bundan haberdar olabilmesini sağlıyor.

Gündeme gelen bir iddiaya göre Whatsapp uygulamasında da bu sistemin kullanıma sunulacak. Bu sistem kullanıma sunulursa, Whatsapp konuşmalarından alınan ekran görüntülerinde karşı tarafa bildirimler gidecek.

Whatsapp tarafından resmi olarak onaylanmayan bu yeniliğin ise 5 Şubat'tan sonra önce Beta kullanıcılarına sonra da tüm kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git