28 Temmuz 2016, Perşembe 08:46

TSK'dan son dakika haberleri geliyor. Orgeneral Kamil Başoğlu ve İhsan Uyar istifa ettiler.

YAŞ toplantısına 1 saat kala gelen bu istifalar şaşkınlık yarattı. Özellikle istifa edenler arasında yer alan Orgeneral Kamil Başoğlu'nun neden böyle bir karar aldığı merak ediliyor. Zira Başoğlu TSK'daki terfiler göz önüne alındığında 2021 yılında Genelkurmay Başkanı olacaktı.

İhsan Uyar geçtiğimiz yıl yapılan YAŞ toplantısında İhsan Uyar, Korgenerallikten Orgeneralliğe yükseltilmişti. İhsan Uyar’ın adı 15 Temmuz darbe girişiminde yeniden gündeme geldi. Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminde İhsan Uyar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak ile birlikte FETÖ’cü askerler tarafından Genelkurmay Karargahı’nda kelepçelenmişti. Çolak ve Uyar, ardından Akıncı Hava Üssü’ne götürüldü. Daha sonra Salih Zeki Çolak ve İhsan Uyar 17 Temmuz’da yapılan operasyon sonucu kurtarıldı.

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git