13 Şubat 2018, Salı 07:02

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca'nın merkezindeki Şirinyer Parkı'nı yenileyecek. Parkta yeraltı otoparkı ve açıkhava sineması da olacak

İzmir Buca'da Şirinyer Parkı'nı yenilemek için yüklenici firmaya uygulama projesi için yer teslimi yaptı. Proje kapsamında, alanının iki yakasını Menderes Caddesi ile Cemil Şeboy Caddesi arasındaki kot farkından yararlanarak birbirine bağlayan bir platform oluşturulacak. Şirinyer Parkı, hem koşu ve yürüyüş hem de bisiklet parkurlarıyla Forbes Caddesi'ne bağlanacak.

Park bünyesinde oluşturulacak platformla bağlantılı kültür merkezi, sosyal merkez ve yarı açık pazaryeri kurulacak. Kültür Merkezi, iki adet çok amaçlı salon, sergi alanları, fuayeler, semt kulübü ve servis mekanlarından oluşacak.

Şirinyer'in belleğinden gelen açık hava sineması kültürü, amfi şeklinde tekrar yaşatılacak. Sosyal Merkez ise kadın ve çocuk aktivite merkezi, engelli aktivite merkezi, muhtarlık ve kafeterya birimlerinden oluşacak.

Projede öngörülen yarı açık pazaryeri, mevcut pazarı farklı bir alana taşımak yerine, haftanın her günü kullanıma açık olacak ve esnek kamusal kullanımlara da cevap verecek şekilde tasarlandı. Bu kapsamda kurulacak pazaryerine birçok farklı kottan kullanıcı girişi sağlanacak.

Pazarcılar için ise yine otopark kotu ve zemin kotundan, servis girişi ve yükleme noktaları oluşturulacak.

DHA


Bu Haberin Manşeti :

Şirinyer Parkı yenilenecek
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git