10 Ocak 2017, Salı 22:03

Piriştina, Buca'da kar nedeniyle hayatın aksamaması adına nefes kesen performans sergiledi

Türkiye'yi etkisi altına alan yoğun kar yağışı İzmir'ide esir aldı. Önceki gece geç saatlerde başlayarak İzmir'i adeta bembeyaz bir örtü gibi kaplayan yağışı Buca'nın yüksek kesimlerinde ve ormanlık bölgelerinde 40 cm'yi aştı.

Yoğun kar yağışı nedeniyle Bucalıların sıkıntı yaşamaması için tam kadro çalışma başlatan Buca Belediyesi ekipleri, yollarda tuzlama ve temizleme çalışması yaptı. 

24 saat görev başında olan Buca Belediyesi ekiplerinin çalışmalarına Piriştina bizzat katıldı. Tam kadro olarak sürdürülen çalışmalarda özellikle yüksek kesimlerdeki yollarda buzlanmaya karşı tuzlama ve temizleme çalışmaları yapıldı. Vatandaşların kar nedeniyle sorun yaşamadan günlük hayatını sürdürebilmesi için ilçeyi kontrol altında tutan ekipler, yolda kalan araçlar için kurtarma çalışmaları gerçekleştirdi.

Kışın en sert günlerini yaşadığımız bugünlerde can dostlarada fazladan mama takviyesi yapıldı.

Yolda kalanların imdadına Başkan Piriştina yetişti
 
PİRİŞTİNA HER YERE YETİŞTİ

Belediye ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, araçları yollarda kalan vatandaşların da adeta imdadına yetişti. Başkan Piriştina, araçları yolda kalan bir aileyi kendi aracına alarak, gidecekleri yere ulaştırırken, okula gitmek için yola çıkan Buca Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde okuyan 3 öğrenciyi de okullarına bıraktı.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

BAŞKAN GECE BOYUNCA EKİPLERLE
Uzun yıllar sonra kar yağışına sahne olan Buca'da Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler durdurak demeden çalışmaya devam ediyor. Gece boyunca TOKİ, Yedigöller, Buca Koop, Kırıklar, Doğancılar, Kaynaklar ve Kırıklar'da yol açma çalışmaları devam etti. Kapanan yollar nedeniyle ekmek sıkıntısı çeken köylere ekmek dağıtımına Başkan Piriştina da eşlik etti.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, oturan insanlar ve iç mekan

Piriştina karla mücadeleyle geçen günün ardından gün boyu can siperane çalışan ekiple çay molası verdi.Çalışmalar sonunda Doğancılar Köyü'nün yolları büyük oranda açıldı.

Mola sonrası tuzlama çalışmalarına ve köylere ekmek dağıtımına devam edildi. 

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar

Uzun yıllar sonra yoğun kar yağışı alan İzmir'de ekiplerin yol açma çalışmalarının yanı sıra Bucalılara da yardım eli uzatan Piriştina, Menderes mahallesi 145 sokakta ekip arkadaşlarıyla beraber bir engelli vatandaşımızın da yardımına yetişti.

Piriştina Egemedyası'na yaptığı açıklamada " Bizler, emekçi kardeşlerimle birlikte sabahın erken saatlerinden itibaren hızlı bir şekilde mücadeleye başladık. Güçlü makina parkımızla ana arterleri bitirdik. Ara arterleri de bugün itibariyle tamamlayacağız. Vatandaşlarımız evlerine sıcak yuvalarına rahat bir ortamda çalışma arkadaşlarımızın üstün gayretleriyle birlikte ulaşmış olacak. Buca Belediyesi olarak bizler, muhtarlarımızla birlikte vatandaşımızın efendisi değil hizmetkarı olan ekipleriz. Kazasız belasız bir kış mevsimi diliyorum. Vatandaşlarımızın dikkatli bir şekilde trafiğe çıkmalarını, toplu taşıma araçlarından faydalanmalarını rica ediyoruz” diye konuştu

 

egemedyası


Bu Haberin Manşeti :

Piriştina ile durmak yok
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git