14 Kasım 2020, Cumartesi 16:55

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Rıfat Nalbantoğlu Bursa ve Kocaeli illerini ziyaret etti. Parti örgütleri ve yerel yöneticilerle bir araya gelen Nalbantoğlu kurultayda kendisine verilen destek ile İzmir depreminde gösterilen hassasiyete teşekkür etti.

İlk olarak Bursa İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Nalbantoğlu burada İl Başkanı İsmet Karaca ve parti yönetimiyle buluştu. Nalbantoğlu daha sonra Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ile bir araya geldi.  Nalbantoğlu ardından Kocaeli’ye geçerek burada da İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan’ı ziyaret etti.

Nalbantoğlu ziyaretinde, iki ilden kurultay sürecinde gördüğü destek ve katkılar nedeniyle teşekkür etti. “Hedef İktidar” sloganıyla gerçekleştirilen 37. Olağan Kurultay’da delegelerin büyük teveccühünü almanın kendisi için büyük onur olduğunu ifade eden Nalbantoğlu, görev aldığı PM’de parti politikalarına uygun çalışmaları sürdürdüklerini dile getirdi.

KENDİ İKTİDARLARINI DÜŞÜNÜYORLAR

Ülkenin siyasi ve ekonomik anlamda çok ciddi bir buhrandan geçtiğini ifade eden Nalbantoğlu, bu durumun sürdürülebilir olmadığını söyledi. Nalbantoğlu, ülkeyi yönetenlerin kendi iktidarından başka bir şey düşünmediğini söylerken aile içi tartışmalar ve kavgaların ülke yönetimine yansıdığını vurguladı. Nalbantoğlu, “Dolar ve Euro başını almış gidiyor. Türk lirasının değer kaybı kimsenin umurunda bile değil. Vatandaşın alım gücünü kimse düşünmüyor. Çarşıda, pazarda insanlar alışveriş yapmaya korkar hale geldi. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu sorunları çözecek iradeyiz. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ikinci yüzyıla çağrı beyannamesinde de vurguladığı gibi ekonomik bağımsızlığımız tehlike altındadır. Vatandaştan toplanan vergilerin ve yapılan borçlanmaların büyük bir kısmı içerde ve dışarıda bir avuç çıkarcı, menfaatçiye aktarılırken, milletimiz korkunç bir işsizliğe mahkum edilmektedir. Bu büyük sorunun çözümündeki reçete yerel yönetimde gösterdiği başarılarla tarih yazan partimizdedir.” dedi.

DAYANIŞMA RUHU VURGUSU

Nalbantoğlu, “İzmir’de yaşanan büyük depremin yaralarının sarılmaya devam ettiğini anlatan Nalbantoğlu, dayanışma ruhu ve birlikteliğin Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi. Nalbantoğlu, “Resmi rakamlara göre 115 vatandaşımızı bu depremde kaybettik. Yaralılarımızın tedavileri çeşitli hastanelerde sürüyor. Arama kurtarma çalışmaları başta olmak üzere yardım ve destek faaliyetlerinde belediyelerimiz tarih yazdı. Koordinasyon içinde tüm Türkiye’den gelen desteklerin sevkini ve ihtiyaç duyulan yerlere ulaşmasına katkı koydu. Gönüllüler ordusu ile birlikte belediyemiz kendi binalarında fiziki hasarlar oluşmasına rağmen bir dakika bile durmadı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına verilen destek 35 milyon TL’yi aştı. Büyükşehir belediyemiz öncülüğünde İzmir’deki Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimiz vatandaş ihtiyaç duyduğunda en başından bu yana ne sorunu olursa olsun “Biz Varız” diyor. Bu süreçte depremden mağdur olanlar başka illerdeki belediyelerimizden de önemli destekler gördü. Destekleriniz bize güç, kuvvet verdi. İzmirliler bu katkıyı, dayanışma ruhunun yansımasını unutmayacaktır. Ben, onlar adına sizlere teşekkür ediyor, bu birlikteliğimizin devam etmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.


Bu Haberin Manşeti :

Nalbantoğlu’ndan teşekkür ziyareti
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git