22 Nisan 2020, Carşamba 18:02

MHP’li vekilden AHLAKSIZ paylaşım!

Bir sokakta cenaze olduğunda o sokakta televizyon dahi açılmazdı. Bu merhuma ve ailesine saygıdan kaynaklanırdı. Acılarına ortak olunurdu. Küslükler, acı günlerde unutulur, birbirlerine husumeti olanlar dahi acılı ailelere taziyede bulunurdu. Ama ülkemizde kutuplaşma, siyaset öyle bir duruma gelmiş ki tüm bu değerleri yerle bir eden, ahlaksızlık boyutuna taşıyanlar olabiliyor.

22 Mart Pazar günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ailesi, kimi belediye başkanları ve milletvekilleri Kocaeli’deydi. Kılıçdaroğlu’nun bir süredir amansız hastalıkla mücadele eden ablası Fikriye Dalgıç (68), yaşam savaşını kaybetmişti.

Kılıçdaroğlu, daha önce hastanede ziyaret ettiği ablasının, bu kez cenazesine katılmak için ilimizdeydi. Cenazeden sonra Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile farklı siyasi görüşlerden pek çok isim CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu aramış, acısını paylaşmış, taziyelerini iletmişti. Siyaset başka, acı gün başkaydı. Olması gereken olmuştu.

VEFAT EDEN KARDEŞİ ÜZERİNDEN HEDEF ALDI

Ama gelin görün ki aradan 1 ay geçti ve MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM’nin açılışının 100. yılı nedeniyle 23 Nisan’da TBMM’de olacağını belirterek, “Ben o gün Gazi Meclis’te olacağım ve diğer liderlerin de o gün Meclis’te olmaları için çağrıda bulunuyorum” ifadelerini kullanmasına insanlık dışı bir paylaşımla tepki verdi. Enginyurt, Kılıçdaroğlu’nu 1 ay önce vefat eden ablası üzerinden hedef aldı. Enginyurt’un “23 Nisan’da Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de olacakmış. Bakalım kimler gelecek, kimler gelmeyecek yoklama alacakmış. Kemal Bey! Sen koronavirüs korkusuyla, kız kardeşinin cenazesine katılmadın. Şimdi bu cesareti nereden aldın da yoklama yapmaya kalktın? Dünyada salgın var salgın. Hayırdır dert ne? O gün TBMM’de olmayanı, Cumhuriyet düşmanı mı ilan edeceksiniz?” şeklindeki paylaşımı, kan dondurdu. Yüzlerce kişi de bu paylaşımı beğendi.

İFTİRASI ORTAYA ÇIKMASINA RAĞMEN

Siyaset yapma adına ana muhalefet partisi liderinin, her şeyden önce bir insanın kardeş acısını hiçe sayan, bunun da ötesinde tüm ajanslar, gazeteler, televizyon kanalları Kılıçdaroğlu’nun cenazeye gerekli tedbirleri alarak katıldığına, kardeşinin mezarına toprak atıp, suladığına dair görüntülerle haberler yaparken Kılıçdaroğlu’nun cenazeye koronavirüsten korktuğu için katılamadığı iftirasını atan Cemal Enginyurt, konu ulusal gazetelerde haberleştirilmesine, Kılıçdaroğlu’nun cenazeye katıldığının hatırlatılmasına rağmen, yaptığı bu iğrenç paylaşımı kaldırmadı! Cemal Enginyurt, Kılıçdaroğlu’na siyaseten iğrenç bir paylaşımla yüklenmek isterken aynı zamanda koronavirüs nedeniyle cenazelere insanların alınmaması, aile bireylerinden sayılı kişiye izin verilmesi gerçeğini es geçmiş, cenazelere katılamayan vatandaşlara da korkak demiş oldu.

LİDERLERE ÇAĞRI NEDEN ÖFKELENDİRDİ?

23 Nisan’da genel başkanlar düzeyinde bir katılım olmasının kime ne gibi bir zararı olacak da Cemal Enginyurt, bu denli öfkelendi, bu çirkin paylaşımı yapabildi anlaşılamadı? Sonuçta TBMM’de grubu olan liderler Meclis’te yerini alıp, günün anlam ve önemine dair söylemlerde bulunacak hepsi bu. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Enginyurt’un bu söylemiyle ilgili şu ana kadar bir açıklama yapmaması da dikkat çekti! 

Egemedyası


Bu Haberin Manşeti :

MHP’li o vekilden AHLAKSIZ paylaşım!
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git