02 Eylül 2020, Carşamba 16:55

TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, Yurt gazetesinin sahibi Durdu Özbolat'ın iddialarına "Sen parayı nasıl buldun?" sorusuyla karşılık verdi. Özbolat, dekontlar yayınlayarak cevap verdi.

Merdan Yanardağ’ın ithamlarına cevap vermek zorunda olmamamıza rağmen, olayı çok çirkin bir noktaya taşıdığından son kez cevap vermeyi uygun bulduk. Kendisine ısrarla kaynak sormamıza rağmen top çeviren Yanardağ, bugün de bize kaynaklarımızı sormuş. Ben Durdu Özbolat olarak hesabını veremeyeceğim bir kaynağa sahip değilim, her şeyim belgeli ve yasal.

Madem Yanardağ’ın bizim kaynaklarımızdan şüphesi vardı, neden yıllarca bizim kaynaklarımızı kullandı? Şimdiki eşi, o zamanki yardımcısı ve diğer mesai arkadaşlarının hepsini yüksek maaşlarla işe başlatan ve maaş ödemelerinin aksamasına neden olan da kendisidir. Yanardağ şimdiki eşini o dönem gazetemizde yüksek maaşla işe başlatmış, sahte bir isimle köşe yazıları yazdırmıştır. Şimdiki eşinin maaşlarını düzenli ödemesine rağmen diğer çalışanların maaş ödemelerini geciktiren de Yanardağ’dır. Yüksek maaşların kanıtı da ödediğimiz yüksek sigorta primleridir. Bunun kanıtları elimizde mevcuttur, ancak bugünkü kanıtımız Yanardağ’a gönderilen paraların bir kısmının dekontları olacaktır. Israrla “borçlusunuz”, “dolandırıcısınız”, “maaş gaspçısısınız” diyen Yanardağ’ın gazetemizden almış olduğu ücretlerden bazılarının dekontu aşağıdadır. Şayet Yanardağ bu dekonttan da tatmin olmayacak ve ithamlarına devam edecekse, dekontlardan elimizde çok sayıda olduğunu kendisine hatırlatırız.

Muhbir yakıştırmasına gelince; ben yıllardan beri aynı çizgide duran, Atatürkçü, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir parçası olan biriyim. Tekrar hatırlatmak gerekirse muhbir çizgisini değiştirendir. Yanardağ’ın ne durduğu yer ne de çizgisi belli değildir. Başladığı noktadan çok uzakta olan Yanardağ, şu an sorguladığı kaynaklardan yıllarca beslenmiştir. Ve şu an sanki bu kaynakları sorgular gibi görünerek kendini aklamaya ve sorularımıza cevap vermemeye çalışmaktadır. Son kez ve net olarak bir daha soruyorum; paranın kaynağını belgeleyebilir misin Yanardağ?


Bu Haberin Manşeti :

Merdan Yanardağ
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git