30 Mart 2020, Pazartesi 22:56

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı'nın annesi Zekiye Çomaklı'nın İzmirliler ile ilgili skandal sözleri tepkilere neden oldu.

Bugün sosyal medya üzerinden yayılan, Erzurum şivesiyle konuşan bir kadına ait görüntüler ortalığı karıştırdı. 1,5 dakikalık kayıt boyunca İzmir’e, İzmirliler’e ağır hakaretler ve küfürler eden kadın büyük tepki çekti. İsminin “Zekiye Çomaklı” olduğu öğrenilen kadının, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın da annesi olduğu ortaya çıktı.

Zekiye Çomaklı, 1,5 dakikalık o skandal video kaydında, dünyanın birçok yerinde Hristiyan ile Yahudilerin ezan dinleyip, Kuran okuyarak korona virüse karşı mücadele ettiğini anlatarak, "Bizim İzmir'deki dinsiz, imansız anladık gavursunuz, tamam ama gavur olunur da gardaş bu kadar mı namussuz gavur olunur? Bu kadar mı haysiyetsiz gavur olunur, azıcık efendi gavur olun" ifadelerini kullandı.

Çomaklı'nın İzmirlileri hedef alan sözlerine sosyal medya kullanıcılarının yanı sıra İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu da sesiz kalmadı. Dervişoğlu, “Bir İzmir Milletvekili olarak buradan suç duyurusunda bulunuyor ve savcıları göreve çağırıyorum. Gerekli resmî müracaat ilgili makamlara ulaştırılacaktır. Başta İzmir’de yaşayan Erzurumlu hemşehrilerim olmak üzere tüm İzmirlileri bu kadın hakkında işlem yapmaya davet ediyorum” açıklamasını yaptı.

İZMİR DÜŞMANLIĞI BULAŞICI GALİBA

Bir tepki de CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç'tan geldi. Kılıç, "İzmir düşmanlığı da bulaşıcı galiba. Koronadan daha tehlikeli bir virüse kapılmış beynine hayatı boyunca hiç oksijen gitmemiş derhal karantinaya alınıp oksijen tüpüne bağlanmalı.. Kendisi ile Yakın temasta bulunanları da gözden geçirmek gerekiyor" ifadelerini kullandı.

DAVA AÇACAK

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray ise Zekiye Çomaklı hakkında dava açacağını bildirdi. Çıray, "Hem bir İzmirli olarak bize hakaretten, hem de kamu barışı aleyhine davrandığı için TCK Md 216'dan hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Suç duyurusu için kendisinde vekâletim olan değerli arkadaşım Avukat Murat Ergun'dan rica ettim"dedi.

2 GÜN ÖNCE DE OĞLUYLA TORUNU GÜNDEME OTURMUŞTU

Zekiye Çomaklı ile ilgili herhangi bir işlem yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. Zekiye Çomaklı’nın oğlu olan Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı da iki gün önce 4 yaşındaki oğlu Poyraz’ın koronavirüs nedeniyle evdeki kıyafetleri toplayıp banyoda yakmaya çalıştığı görüntülerle gündeme gelmişti.


Bu Haberin Manşeti :

İzmir’e ve İzmirliler’e ağır hakaret
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git