11 Ocak 2017, Carşamba 06:29

Yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı, alışık olmayan İzmir'i olumsuz etkiledi.

Kent merkezinde kar görmeye alışkın olmayan İzmirliler, dün sabaha sürprizle uyandı. Lapa lapa yağan kar yağışı hem sevindirdi hem de aksayan ulaşım ve kazalar zor anlar yaşattı.

İzmir kent merkezine 5 yıl aradan sonra kar yağdı. İzmirliler kartopu oynayarak eğlenirken, kentin yüksek kesimleri ve birçok ilçede ise hayat çileye dönüştü. Kar kalınlığı Kınık'ın yüksek kesimlerinde 1 metreye, birçok ilçede de 30-40 santimetreye ulaştı. Yollar kapandı, uçak seferleri aksadı, İZBAN treni arıza yapınca yolcular trende 2 saat mahsur kaldı. İzmir'de okullar bugün Valilik kararıyla tatil edildi. Bunun yanı sıra engelli ve hamilelere de İzmir Valisi Erol Ayyıldız'ın talimatıyla 1 gün idari izin verildi.

OTOBÜS YOK,VATANDAŞ İŞE GİDEMİYOR

Whatshap ihbar hattından bizlere ulaşan vatandaşlar " Kar yağan her yerde tuzlama çalışması olur yollar açık olsun diye , fakat Çınartepe ve aşağısı sanki Allah’a emanet. ESHOT'un garajından otobüsler buzlanma nedeni ile çıkamıyor.İnsanlar işine gücüne gidemiyor Sn.yetkililer. Yürüyerek gidelim diyoruz bir yere kadar gidebiliyoruz, ondan sonrası yine buz pisti."diyerek sitemlerini dile getirdiler.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar, ayakkabılar ve açık hava

Sabah erken ve akşam geç saatlerinde, ulaşım aksadı, ya da kısmen iptal edildi. Kaldırım taşları yerinden oynadığı için engelli ve yaşlı insanların yürümesini zorlaştırdı. 

 

Avrupa'da Kuzey ülkeleri, aylarca kar altında. Buna rağmen, ne hayat duruyor ne de eğitim kurumları tatil oluyor. Doğu ve Güneydoğu'da da durum farklı değil. Sorun büyük kentlerimizde...

Bakalım bu eziyet ne zamana kadar devam edecek!

Yollarda perişan olanlara sabır diliyoruz...

Öte yandan kente hem neşe hem de çile yaşatan kar yağışı yerini yağmurlara bıraktı. İzmir’de 5 günlük periyotta 3 gün yağış bekleniyor. En yüksek sıcaklıklar ise gün be gün artarak 12 derece seviyelerine çıkacak.

egemedyası


Bu Haberin Manşeti :

İzmir'e kar yağdı, hayat durdu
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git