16 Mart 2020, Pazartesi 11:19

Ankete göre; İzmir’in en başarılı belediye başkanı Utku Gümrükçü oldu. Gümrükçü Türkiye çapında CHP’li başkanalr arasından ikinci olurken, diğer partilerinde de dahil olduğu listede kendisine üçüncü sırada yer buldu.

SONAR Araştırma son anketini açıkladı. Bu söz konusu araştırma en geniş kapsamlı yerel seçim bulgularını kapsamaktadır. Kamuoyunu bilgilendirmek için, söz konusu rapordan alınan bu bulgular sahası itibarıyla da son 4 yıl içinde gerçekleştirilmiş en geniş kapsamlı çalışmayı içermektedir. Gerçekleştirilen araştırmaya göre 31 Mart 2019 tarihinde seçilen belediye başkanları kendi ilçelerinde sorgulanmış ve başarı oranları saptanmıştır.

Araştırma; 15 Ocak – 15 Mart tarihleri arasında, Türkiye İstatistik Kurumu verilerine dayanarak İstanbul hariç, nüfusu yüksek 20 Büyükşehir’in 333 ilçesinin 147’sinde (nüfusu görece yüksek) gerçekleştirildi. Bu 147 ilçeden 27 tanesinde 1000 ila 1200 (ortalama) yüz yüze anket yöntemi uygulandı. 120 ilçede ise ortalama 400 telefon anketi (CATİ) yapıldı.

Genel ortalamada cinsiyet ve yaş kotaları, Türkiye İstatistik Kurumu’nun tespitleri ve verileri doğrultusunda gerçekleştirildi. Çalışmada toplam (CATİ + yüz yüze) 78.060 anket yapıldı. Anket, İstanbul hariç nüfusu yüksek olan 20 Büyükşehir’in toplam 333 ilçesinin 147’sinde farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-demografik gruba mensup kişiler ile yapıldı. Yaş ve cinsiyet kotaları da yine TÜİK’in önceden saptadığı veriler baz alınarak uygulandı. (50.9% kadın ve 49.1% erkek) 

Araştırmanın bazı ilçeler bazında hata payı, 95% güven sınırında (%) +/- 1,99, bazı ilçelerde ise 95% güven sınırında (%) +/- 2,90’dır. 

İZMİR’DE EN BAŞARILISI GÜMRÜKÇÜ

Ankete göre; İzmir’in en başarılı belediye başkanı Utku Gümrükçü oldu. Gümrükçü Türkiye çapında CHP’li başkanalr arasından ikinci olurken, diğer partilerinde de dahil olduğu listede kendisine üçüncü sırada yer buldu.

İlk 20’de İzmir’den sadece 4 CHP’li belediye başkanı yer aldı.

Yüzde 71,2 ile Çiğli Belediye Başkanı CHP’li Utku Gümrükçü oy alırken, İlk 20 listesinde Gümrükçü’nün dışında İzmir’den Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ve Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin de yer aldı.


Bu Haberin Manşeti :

İZMİR’DE EN BAŞARILISI GÜMRÜKÇÜ
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git