26 Ekim 2017, Perşembe 09:08

Milli Eğitim Bakanlığınca, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Ankara'da 2, Hatay ve İzmir'de birer olmak üzere 4 okul hakkında kapatma kararı verild..

MEB tarafından yürütülen  soruşturma kapsamında FETÖ ile irtibatı tespit edilen okullara yönelik kapatma  kararı verildi.   Buna göre, Özel Ankara Bahar İlkokulu, Özel Ankara Bahar Ortaokulu,  Hatay Özel Morbir Anaokulu ve İzmir Özel Bornova Umut Temel Lisesi, FETÖ/PDY  soruşturması kapsamında kapatıldı.

İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet  Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında kapatılan Özel Umut Temel  Lisesindeki öğrenciler başka okullara yerleştirilecek. 

ÖĞRENCİLER BAŞKA OKULA YERLEŞTİRİLECEK

İzmir  İl Milli eğitim Müdürü Ömer Yahşi,  FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan lisedeki öğrencilerin başka bir okula  yerleştirilmesini sağlamak için Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde nakil  komisyonu kurulduğunu söyledi. Kapatılan okuldaki öğrencilerin bu komisyona başvurması gerektiğini  ifade eden Yahşi, "Öğrenciler, temel eğitimden ortaöğretime geçerken girdikleri  sınavda aldıkları puana göre devlet okullarına yerleştirecek. Hiçbir öğrenci  mağdur olmayacak." dedi Bornova ilçesindeki Özel Umut Temel Lisesi dün, FETÖ/PDY soruşturması  kapsamı ve ilgi yasa uyarınca Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile kapatılmıştı.


Bu Haberin Manşeti :

İzmir'de 3 okul daha kapatıldı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git