17 Haziran 2019, Pazartesi 12:04

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde kadro değişiklikleri sürüyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in belediye bürokrasisindeki değişim rüzgarı sürüyor. 

Egemedyası’nın edindiği kulis bilgilerine göre;

İSFAŞ Genel Müdürlüğü’ne Canan Karaosmanoğlu, 

İZSU Genel Müdürlüğü’ne emekliliğini istemesine rağmen Raif Canbek, 

İZBETON Genel Müdürlüğü’ne Burak Alp Esen, 

İZELMAN Genel Müdürlüğü’ne Heval Savaş Kaya,

Ege Şehir Planlama Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Konak İlçe eski Başkanı Mehmet Şakir Başak atandı.

Bu arada İZSU mevcut Genel Müdürü Figen Selvitopu’nun da emekliliğini istediği gelen bilgiler arasında. 

KAYA VE ERSEN MÜDÜRLÜK 
CHP’den Karabağlar Belediye Başkan aday adayı olan Heval Savaş Kaya İZELMAN, CHP’den Tire Belediye Başkan aday adayı olan Burak Alp Ersen ise İZBETON Genel Müdürü oldu. Bu iki ismin yerlerinin son dakika değişebileceği bildirildi. Ege Şehir Planlama Yönetim Kurulu Başkanı Konak eski İlçe Başkanı Şakir Başak olarak belirlendi. Başak ayrıca bazı şirketleri koordine edecek.

İZFAŞ’A SODEM’E...
Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) Avukatı Canan Karaosmanoğlu İZFAŞ’ın yeni genel müdürü oldu. 2016’da evlenen Karaosmanoğlu’nun nikahını Soyer kıymış, şahitliğini ise eski Başkan Aziz Kocaoğlu yapmıştı.

CANBEK İZSU’YA...
İZSU Genel Müdürü, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun eşi Figen Selvitopu emekliliğini istedi. Selvitopu’nun yerine ESHOT Genel Müdürü Raif Canbek atandı. Canbek’in 6 ay sonra emekliliğe ayrılacağı bildirildi. Öte yandan Selvitopu’nun izne ayrıldığı bildirildi.

Soyer’in genel sekreter yardımcılarında “şimdilik” bir değişikliğe gitmediği kaydedildi. Soyer Konak’tan transfer ettiği Eser Atak’ı genel sekreter yardımcısı olarak atadı.

KALANLAR

İZENERJİ, İZDENİZ, İZMİR METRO A.Ş, Grnad Plaza Genel Müdürleri ise görevlerine devam edecek. Şirketlerin yönetim kurulu üyelerinin önemli bir bölümünün değiştiği öğrenildi.


Bu Haberin Manşeti :

İzmir Büyükşehir’de kadro değişimi!
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git