19 Mayıs 2017, Cuma 09:59

Türkiye’nin ilk kadın filmleri festivali olan “Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali” 20’nci yılında 20 ilde yapacağı film gösterimi ve çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, 20-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında, 20. yaşına özel olarak, ilk kez 20 ilden kadınlarla, kadın örgütleriyle ve sinemaseverlerle buluşacak.

Uçan Süpürge, festival aracılığıyla kadın örgütleri arasında dayanışma ve işbirliğinin, birlikte üretme kültürünün ne denli önemli olduğunun altını bir kez daha çizerek dayanışma, farklılıklarla bir arada yaşama ve barış kültürüne katkı sağlamayı hedefliyor.

Festival, bu yıl ilk kez; Adıyaman, Ağrı, Batman, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Hakkâri, Kars, Malatya, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Tunceli, Van’da, Kadın Platformu’nun işbirliğinde Çanakkale’de, Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin desteğiyle Edirne’de, Karya Kadın Derneği’nin desteğiyle Muğla’da, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin ve Konak Belediyesi’nin desteğiyle İzmir’de, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin işbirliğinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Ankara programı ile eşzamanlı olarak gerçekleştirilecek.

1998 yılından bu yana kadın sinema emekçilerine dikkat çeken festival, bu yıl 20-21 Mayıs tarihleri arasında İzmir’de Konak Belediyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi DESEM işbirliği ile yapılacak.

İzmir 12 filmle Uçan süpürgeye merhaba diyecek

20. yılına özel bir program hazırlayan Uçan Süpürge; bu yıl ilk kez 20 ilde aynı anda festivale start veriyor. Bu kapsamda İzmir’de 20 mayısta başlayacak olan festival, iki ayrı salonda toplam 12 film ile İzmir’li izleyilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

20. yılında Uçan Süpürge Uluslararası Kadın filmleri festivali, her ille özel kadın oyuncu ve yönetmenlere, Uçan Süpürge 20. Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Özel Ödülünü veriyor.

İzmir’de özel ödüllerini alacak olan sanatçılar ise; Konak Belediyesi Türkan Seylan Kültür Merkezinde saat 13.00’de Oyunucu Şebnem Bozoklu ve Yönetmen Belma Baş özel ödüllerini alacaklar.

Dokuz Eylül Üniversitesi DESEM’de Saat 20:00’de yapılacak açılış ve ödül törenin de ise Oyuncu Şenay Gürler ve yönetmen Türkan Derya , Çiğdem Sezgin ödüllerini alacaklar...

Ödül törenini Hakan Meriçliler sunacak

İzmirlilere hoş ve güzel bir program sunan Uçan süpürge tüm İzmirlileri festivale davet ediyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi DESEM salonunda ve Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezinde 2 gün boyunca , toplam 12 film izleyicilere ücretsiz olarak gösterilecektir.

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git