24 Mayıs 2018, Perşembe 09:49

Müzisyen İnanç Alankuş "Nazım Hikmet Memleket" şarkısının klibinde göçmen sorununu işledi.

Tam bir memleket sevdalısı olan İnanç Alankuş bu sevdasını anlattığı sözleri ve bestesi İlhan Şeşen'e ait 'Nazım Hikmet Memleket' isimli teklisi ve klibi ile müzik piyasasındaki yerini aldı. İnanç Alankuş, şarkıya çektiği klibinde
göçmen sorunu işledi. İnanç Alankuş ''Beni tanımak isteyen Memlekete baksın yeter,ben müziğimde memleketimi, memleketime müziğimi anlatmaya geldim" diyerek alternatif müzikteki iddasını başlattı.

TBMM'den Ödül Aldı

1999 yılında Kültür Bakanlığı HAGEM Korosu ve Kültür bakanlığı THM gençlik korosunda solist olarak devam etti.Sahne üzerinde Anadolunun tarihini anlatan bir sahne projesi ile yönetmenlik deneyimi de yaşadı.Bu proje ile 2007'de TBMM başarı ödülü aldı. İnanç Alankuş'un 'Nazım Hikmet Memleket' isimli teklisi ve klibi şuanda tüm dijital platformlarda yerini aldı.

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git