13 Ocak 2018, Cumartesi 11:25

Deniz Yücel-Utku Gümrükçü’nün yarışında Yücel’in il başkanı seçildiği kongre çarşaf listeyle yapılmış, her iki adayın da listelerinde dikkat çekici isimler yer almıştı.

Kongrenin en ilginç detaylarından biri de süreç boyunca Yücel’e destek veren ve Yücel’in anahtar listesinden kurultay delegesi seçilen Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız’ın aksine Karabağlar Örgütlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Nahide Demir’in Gümrükçü’nün anahtar listesinde kurultay delegesi adayı olarak yer almasıydı.

Kongre sonrası Yıldız düğmeye bastı ve neşteri vurdu. Yıldız Gümrükçü’nün listesinden kurultay delegesi adayı olan Demir’i görevden aldı. Demir bundan böyle sade ilçe yöneticiliği yapacak.  

YILDIZ: GÜVENSİZLİK YARATTI
Demir'i görevden almasıyla ilgili Gerçekizmir’e konuşan Yıldız, “Kendisi örgütlerden sorumlu ilçe başkan yardımcımızdı. Böylesine önemli bir görev yapan arkadaşımız bilgimiz dışında hareket etti. Kongrede herhangi bir göreve aday olabilirsiniz, listelerde yer alabilirsiniz bu doğal hakkı ama bunu yönetim içinde habersiz yaparsanız olmaz. Güvensizlik yarattığı için kendisinden görevi aldım” dedi.

DEMİR: KİMSEYE BİLGİ VERMEK ZORUNDA DEĞİLİM
Başkan yardımcılığı görevi alınan Demir ise, " Sayın ilçe başkanı partiden istifamı istediklerini söylemeyi unutmuş. Siyasi tercihlerimi belirlerken kimseden izin almadım kimseye de bilgi vermek zorunda değilim . Anayasal seçme ve seçilme hakkımı kullandım . İlçe de yönetici olmak devlet memurluğu gibi bir durum değildir" dedi.

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git