26 Haziran 2018, Salı 21:10

CHP Konak'tan istifa çağrılarına karşı Ankara yollarında...

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) 24 Haziran'da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27.Dönem Milletvekili Seçimleri'nde istenilen sonucun alınamamasının ardından kurultay tartışmaları patlak verdi.

CHP'de bazı milletvekilleri ve parti yöneticileri ile İzmir'den Erdal Aksünger, Kemal Anadol ve Asuman Ali Güven gibi isimler alınan sonuç nedeniyle hedef tahtasına CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmaylarını koyarken, ‘kurultay’ çağrısı yaptı.

CHP’de sosyal medyada partililerden Kılıçdaroğlu’na eleştiri yapıp partinin başına Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin gelmesi gerektiğini ifade edenler olurken, CHP' Lideri'ne eleştirileri yapanlara tepki gösteren partililer de oldu. 

Gün içinde konuyla ilgili tartışmalar sürerken İzmir'den ilk açıklamayı CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu yaptı. 

Gruşçu açıklamasında istifa çağrısı yapan isimleri "Kendi siyasal ikbalini var etmeye çalışan ve bireysel siyaseti ön planda tutan birtakım kişiler tarafından ise içeriden bilinçli olarak ve algı yaratmaya yönelik yapıldığının bilinmesini isterim" sözleriyle eleştirirken, "CHP Konak İlçe Örgütü olarak Sayın Genel Başkanımızın ve parti üst yönetiminin yanında olduğumuzu bildirir, buna karşın kendi siyasi ikbalini ve parti içindeki bireysel anlayışı yüceltmek isteyenlerin karşısında olduğumuzun bilinmesini isteriz" ifadeleriyle de Kılıçdaroğlu'na destek verdi. 

Gece geç saatlerde ise Kılıçdaroğlu'nu destek için CHP Konak ilçe örgütü İzmir'den Ankara'ya yola çıktı.

https://www.facebook.com/haydar.kocak06/videos/1934899193209492/

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git