09 Eylül 2017, Cumartesi 06:07

CHP İzmir il örgütü olağan kurultay sürecini başlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir il örgütü olağan kurultay sürecine mahalle delege se- çimleriyle start veriyor. 10 Eylül Pazar günü başlayacak olan delege seçimlerinde Buca, Bayraklı, Bornova, Konak, Güzelbahçe ve Karabağlar gibi ilçelerde CHP’li üyeler, sandık başına gidecek. YURT Gazetesi de İzmir’deki demokrasi şölenini yakından takip ediyor. İzmirli siyasiler, pazar günü yaşanacak demokrasi şölenini YURT’a değerlendirdi.

Balbay, ‘Parti İçi bayram’

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, “Delege seçimlerini nişan, kongreleri ise düğün olarak görüyorum. Bu parti içi bayramımızdır. Gerek hayır kampanyasında gerekse de adalet yürü- yüşünde bizim dışımızdaki herkesi kucaklamıştır. Tabi ki parti içi yarışta rekabet olabilir. Ama doğru olanın da birlikte hareket etmek olduğunu ve bunun da yaşandığını görüyorum. Sayın Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşün ruhuyla da bu seçimler bir moral depolama olarak geçecektir. Devamındaki kongrelerde yeni bir heyecanla görev yapacağını düşünü- yorum. Bu süreç içinde kendi örgütlenmemizi en iyi şekilde kurarak, iktidar yürüyüşümüzü sürdüreceğimizi belirtmek isterim” diye konuştu.

Kamil Sındır, ‘Seçime en hazır parti CHP’dir’

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, “Ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. Hukukun ayaklar altına alındığı, adaletsizliklerin, haksızlıkların diz boyu olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu ülkemizin ve cumhuriyetimizin temel değerlerine de zarar veriyor. Ülkemizi birliğini ve geleceğini tehlikeye sürüklü- yor. Tüm bunlara dur diyecek olan parti CHP’dir. Biz örgüt olarak yarın seçim olacakmış gibi hazı- rız ve seçime en hazır parti de CHP’dir.”

Aksünger: Başarımızı sürdürmemiz gerekiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger ise, “İlk günden beri, olağanüstü kongrenin olması gerektiğini savunuyorum. Ülkemiz olağanüstü bir süreçten geçerken partinin de olağan kongre ile devam etmesini doğru bulmadığımı gazeteniz aracılığıyla da kamuoyuna duyurmuştum. Bugün de o olmuyorsa söylenecek şey; birbirimizi kırıp dökecek şeylerden uzak durmak gerekiyor. İç kavgalarıyla anılan bir CHP yok iken bu süreci devam ettirmemiz gerekiyor” dedi.

CHP’li Bayır: Tüzük Kurultayı vurgusu

Tüzük kurultayı yapılması gerektiğine dikkat çeken CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, “Partimizdeki delege sisteminin birçok kırılmalara sebep olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda gittiğim her yerde delege seçiminde karşılıklı listeler çıkarmak yerine, ortak akılla bir araya gelerek bu bayrağı daha iyi taşıyabileceği ve gençler ile kadınların da çoğunlukta olduğu kişilerin delege yapılması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

İl Başkanı Güven: Katılım yüksek olacak

CHP İzmir İl Başkanı Ali Asuman Güven, “İzmir’de 8 bin 185 kişi seçilecek. Ayın 10’undan itibaren sonuna kadar devam edecek. 145 bin civarında üyenin katılma hakkı var. Çok ciddi bir katılım olacaktır” dedi.

Mahir Polat: İktidara yürüyüşümüzü sürdüreceğiz

CHP YDK üyesi Mahir Polat ise, “Parti içi demokrasi yarışının yaşanacağı bir süreçteyiz. Hep birlikte CHP’yi 2019 yılında iktidara taşımak için mü- cadele ediyoruz. Pazar günü de bunun örneği yaşanacak. Türkiye’nin kurucu partisi olan CHP, geçmişte olduğu gibi bugünde üzerine düşen sorumluluklarıyla iktidara yürüyüşünü sürdürecektir. Yaşanacak seçimin birlik ve beraberliğimiz de sağlayacağı katkı- ları da düşünerek tüm partili arkadaşlarımıza başarı- lar diliyorum” diye konuştu.

Tuncay Özkan: CHP İktidarına Giden Yol

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, “Centilmence bir yarış olmasını diliyorum. CHP iktidarına giden yolların kilometre taşlarını döşeyeceğiz” dedi.

YURT-İzmir


Bu Haberin Manşeti :

CHP İzmir'de seçim heyecanı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git