07 Şubat 2018, Carşamba 06:38

Habertürk'ten Sevilay Yılman yazdı...

Bundan sonra CHP’de ne olur? Kılıçdaroğlu ne yapar?

YAZININ başlığına bakıp da “Ne kaldı ki CHP kurultayına ilişkin yazılmayan Sevilay? Neyi yazacaksın? Nihayetinde yorgan gitti, kavga bitti! Boşverrr... Önüne bak şimdi!” diyebilirsiniz. Deyin bunu, nihayetinde hakkınız var, ama ben de size derim ki: “Yanılıyorsunuz, çünkü CHP içerisinde esas çekişme şimdi başlıyor!”

Peki ne olur bundan sonra?

Bir kere Kılıçdaroğlu muhalifleri, önümüzdeki haziran ayında zaten yapılması planlanan tüzük kurultayını seçimli bir kurultaya çevirmek için bütün gayretlerini ortaya koyacak. Yeniden genel başkanlık seçimi için yeterli sayıda imza toplanabilirse eğer zaten orada dananın kuyruğu kopar, şimdiden söyleyeyim...

Ha... Diyelim ki bu dediğimi başaramadı muhalifler. Yani seçimli kurultay olması için yeterli imzayı bulamadılar. Ondan sonra ne olur peki? İlk seçimin sonucu belirleyici olur!

Biliyorum çok şaşırıyorsunuz bu yazdıklarım karşısında ve belki de benim fazla abarttığımı düşünüyorsunuz, ama değil değerli okurlarım. Tam iki gün boyunca ben o salondaydım. O partililerin arasındaydım ve son üç gündür de Kılıçdaroğlu’na yakın veya uzak CHP’liler tarafından aranıyorum ve yorumlarını dinliyorum. Herkesin bilmesi ve not etmesi gereken şudur: Galip olan partinin tabanıdır, sokağın sahibi olan CHP’lilerdir.

Hal buyken, yani taban “değişim” derken, CHP’ye oy veren sıradan seçmen, değişim için gözünün içine bakarken Sayın Kılıçdaroğlu o koltukta rahat oturamaz! Keşke genel başkanlık seçiminin yapıldığı cumartesi günü, “Ben olsam, güvendiğim birinin yumruğunu havaya kaldırır ve genel başkanlık koltuğunu kendi ellerimle devrederdim” tavsiyeme kulak verseydi Kılıçdaroğlu. Keşke, “Ey kralım sen çıplaksın!” diyenlerin kendisine esasında dostane bir öneride bulunduğunu anlayabilseydi. Anlayabilseydi ve yapsaydı çok büyük bir işe imza atmış olacaktı. En azından geçmiş tüm başarısızlıklarının üzerine sünger çekip bu son şık hareketi nedeniyle adını bambaşka bir şekilde yazdırmış olacaktı.

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git