12 Ocak 2017, Perşembe 06:24

İzmir'de CHP Bornova Kadın Kolları Başkanı Fatma Koç ve dört yönetim kurulu üyesi istifa etti.

CHP İzmir İl Kadın Kolları’nda uzun süredir sorunların yaşandığı Bornova İlçesi’nde gergin süreç istifa kararıyla noktalandı.

İlçe Başkanı Fatma Koç ve dört yönetim kurulu üyesi istifalarını sundu.  Bir yıl önce kongreyle göreve gelen Koç ile birlikte Derya Balkan Bakıcı, Neşe Bay, İlknur Öztürk ve Türkan Kafes de istifa edenler arasında yer aldı.

CHP İzmir İl Başkanlığı’na gönderilen istifa kararında, “Göreve geldiğimiz günden bu yana parti içi muhalefetin hedef tahtası haline gelmiş bulunmaktayız. Görevde bulunduğumuz süre zarfında parti içindeki iktidar mücadelesinin ülke sorunlarının önüne geçtiğini, yönetimdeki Funda Koçyiğit, Özlem Derin, Güllü Şenel ve Filiz Buanoğlu’nun mazeretleriyle iki ay boyunca toplantılara katılmayarak, yönetimin altını boşaltarak, çalışmaları baltaladığının farkına vardık. Önümüze konulan engellemelere rağmen çaba sarf ettik. Biz fedakarlık yaparken aynısını parti yönetimimizden göremedik. Aramızda görevlerini yapmayanlar süreci bu noktaya getirdi. Görevde olduğumuz süre içinde birlik ve beraberlik, sevgi ve saygı, disiplinsizlik, ‘az olsun bizim olsun’ anlayışını gördük. Kişisel çıkarların parti ve ülke çıkarlarının önüne geçebildiği bir ortamda bulunmaktan, her geçen gün iktidar umutlarının azaldığını görmekten çok büyük rahatsızlık ve üzüntü duyduk” ifadelerini yer verildi.

İlçede Başkan Koç ile birlikte ilçe sekreteri, sayman ve örgütlenmeden sorumlu gibi önemli görevleri yerine getiren dört isim istifa dilekçesini il başkanlığına gönderdi.    

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git