22 Ocak 2021, Cuma 10:45

Buca Belediyesi’nde çalışan 1350 işçiyi kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri tamamlandı. Sendika ile masaya oturan Belediye Başkanı Erhan Kılıç yüzde 70 oranında zam vererek ilçe belediyeler arasında rekor kırdı.

Belediyeler ile sendikalar arasında işçileri ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri sürüyor. Birçok belediye yeni yıl öncesinde imzaları atarken bazı kritik yerlerde henüz işlemler yapılmamıştı.  İzmir’in nüfus olarak en büyük ikinci ilçesi olan Buca’da, belediye ile DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası arasındaki görüşmeler tamamlandı.

Belediye Başkanı Erhan Kılıç mali rapor ve ekonomik durum ile ilgili son raporları aldıktan sonra toplu sözleşmeyi imzaladı. Başkan Kılıç, belediye şirketi Buca-İmar bünyesinde çalışan toplam 1350 işçiye yüzde 70 civarında bir zam verdi.  Sendika ile belediye arasında yapılan en yüksek zam oranına ulaşan Buca’da işçi maaşı normal şartların çok üstüne çıktı. Belediyede en düşük işçi maaşı 5 bin TL oldu.


Bu Haberin Manşeti :

Buca’da en düşük işçi maaşı 5 bin lira!
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git