07 Şubat 2018, Carşamba 07:09

Bornova Belediyesi’nin açtığı ücretsiz kurslar pek çok vatandaşın hayatını değiştiriyor.

Mutfak Atölyesi ve BORKEM(Bornova Konfeksiyon Merkezi) gibi meslek edindirme kurslarının yanında okuma yazma bilmeyenler için de kurs düzenlendi.

Bornova Belediyesi, Bornova Halk Eğitim Merkezi ve Bornova Kent Konseyi işbirliği ile Mevlana Toplum Bilim Merkezi’n de düzenlenen okur yazarlık kursuna katılanlar artık okur-yazar oldu.  Kasım 2017’de başlayan ve Mart ayında son bulacak olan eğitimlere katılan 20 kursiyer, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın’da katıldığı organizasyonla  başarılarını pasta keserek kutladı. 

Kursu ziyaret eden Başkan Atila, derse de girerek eğitimleri izledi. Kursiyerle sohbet eden Başkan Olgun Atila, Bornova Belediyesi’nin iş garantili kursları olduğunu ifade ederek, “İleride çalışmak isteyen bayanlarımız BORKEM’de konfeksiyon eğitimi de alabilir. Biz özellikle kadınların güçlenmesinin aileler ve çocuklar için daha iyi bir gelecek sağlanması olduğuna inanıyoruz” dedi. Bornova Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Ayten Ayşen Kaya’nın da katıldığı buluşmada okuma-yazmayı öğrenmenin mutluğunu yaşayan kursiyerler kendilerine bu imkanı sağlayan Bornova Belediyesine teşekkür etti.

Anneler derse çocuklar oyuna 

Haftanın 2 günü 3’er saatlik periyotlarda gerçekleşen kursa katılan kadınlar küçük yaşlardaki çocuklarını aynı bina içinde bulunan Çocuk Aktivite Merkezi’nde bakılabiliyor. Ebeveynleri okuma yazma öğrenirken miniklerde çocuk gelişim uzmanları eşiğinde eğlenceli vakit geçiriyor.

Yeni dönem için kayıtlar başladı

Mart ayında tamamlanacak olan kursun ardından yeni dönem başlayacak. Okuma Yazma kurslarına katılmak isteyen vatandaşlar için ise kayıtlar başladı. Bilgi almak isteyenler Bornova Belediyesi’nin 999 29 29 numaralı telefonundan dahili 4951-4952-4953 ve 4954’ü arayabilirler.

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git