14 Kasım 2020, Cumartesi 17:01

Bornova Belediyesi'nin sporcu Başkanı Mustafa İduğ'un tam destek verdiği basketbol, voleybol ve hentbol takımları, üst liglere çıktı.

Bornova Belediyespor, Başkan Mustafa İduğ'un göreve başlamasından sonra üç dalda üç şampiyon çıkararak sporda yükselişe geçti. 11 yıl önce, Kamil Okyay Sındır'ın başkanlığı döneminde Meclis üyesi olan, aynı zamanda Bornova Belediyespor Kulübü Başkanı olarak çalışan Mustafa İduğ, bugün başkan sıfatıyla spora ve sporcuya büyük destek veriyor.

BASKETBOL TAKIMI, SÜPER LİG'E KOŞUYOR

Amatör futbol oynayan, bugün bile Bornova Masterler takımında forma giyen Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ'un liderliğinde yola çıkan Bornova Belediyespor takımları, başarıdan başarıya koşuyor. Başkanlığını Hasan Yerakar'ın yaptığı kulübün Erkek Basketbol Takımı, 2018-2019 sezonunda mücadele ettiğini Türkiye Basketbol 2. Ligi'nde şampiyon oldu. Süper Lig'in bir alt ligi olan 1. Lig'de geçen yıl sezonu 7. sırada bitiren takım, bu sezon mütevazı bir bütçeyle, 4 maçta 3 galibiyet bir yenilgiyle ikinci sırada bulunuyor. Bornova Belediyesi Spor İşleri Müdürü Adnan Özbağcı, seneye Süper Lig'de oynamayı amaçladıklarını bildirdi.

VOLEYBOL KADINLARDA 2. LİG'E YÜKSELDİ

Voleybol Genç Kızlar'da İzmir Süper Lig grup şampiyonu olan takım, geçen yılki bu başarısıyla 2. Lig'e yükseldi. Takımın tamamı, Bornova Belediyespor'un altyapısından yetişen genç oyunculardan oluşuyor. Voleybol takımı da aldığı başarılı sonuçlarla Bornovalıların gururu oldu.

KADIN HENTBOL TAKIMI DA 2. LİG'E ÇIKTI

Hentbolda da aynı başarıya ulaşıldı.Geçen sezon, Covid 19 salgını nedeniyle ertelenen Bölgesel Lig maçlarını, bu ay tamamlayan takım, şampiyonluğa ulaştı. Grup maçlarında yakaladığı başarıyla Kadınlar Hentbol 2. Ligi'ne yükselen hentbol takımı da tamamen Bornova Belediyespor altyapısından yetişen sporculardan oluşuyor.

İDUĞ: NİTELİKLİ SPORCU YETİŞTİRİYORUZ

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, sporcularıyla gurur duyduğunu belirterek duygularını şöyle özetledi:

"Bornova'da 52 tane amatör futbol takımımız var. İzmir'de yılda 9 bin futbol maçı oynanıyor, bunun 5 bini Bornova'da oynanır. Bornova'da çok sayıda nitelikli sporcu var. Belediye başkanı olarak onlara tesis sunuyorum. Jimnastikte bir de dünya şampiyonu sporcu çıkardık. İbrahim Çolak kardeşimiz, halkada dünya şampiyonu oldu, bizleri gururlandırdı. Önceliğimiz tesisleşme. Tesisleşen, yetiştiren ve yarıştıran bir anlayışa sahibiz. Spor alanlarını artırıyoruz, yeni yeni sporcular keşfediyoruz ve Türk sporuna armağan ediyoruz. Bornova, sadece sporda, sporcu yetiştirmede değil, tesisleşmede de şampiyon. Basketbol takımımızın Süper Lig'e çıkacağına inanıyorum. Eğer bu başarıyı elde edersek, Bornova'nın tanıtımı için süper olacak. Tüm takımlarımıza, sporcularımıza başarılar diliyorum."

 

Egedesonsöz 


Bu Haberin Manşeti :

Bornova Belediyespor üç takımla üç şampiyon!
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git