25 Ocak 2018, Perşembe 17:38

CHP İzmir İl eski başkanlarından Bedri Serter, Birol Soylu’nun sunduğu Onuncu Köy programına konuk oldu.

Türkiye ve kent gündemine dair değerlendirmeler yapan eski il başkanı Bedri Serter, partisinin görev vermesi durumunda elinden geleni yapacağını belirterek, belediye başkan adaylığı için yeşil ışık yaktı.

SERTER: HER DAKİKA HER YERDEKİ GÖREVE HAZIRIZ

İl başkanlığı görevinden önce de Karabağlar Belediye Başkan aday adayı olan ancak MYK’dan çıkmayan Bedri Serter, “Bir siyasetçinin hedefi olmazsa olmaz. Fakat siyasi arena o kadar enteresan ki siyasette bir saat, bir gün bile önemli. Bunu şunu olmak istiyorum diye bir şey söz konusu değil. Ama eğer partimiz, parti büyüklerimiz bizi bir yere yakıştırırsa elimizden geldiğince bu vatana hizmet etmek durumundayız. Her dakika her yerdeki göreve hazırız” ifadelerini kullandı.

SEÇİM ONUN KENDİ SON SINAVI DİYE DÜŞÜNÜYORUM, BAŞARACAĞINA İNANIYORUM

2019 seçimlerinin önemine dikkat çeken Bedri Serter, 3-4 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan CHP Kurultayı’nda mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğu mesajını verdi. Serter, 2019 seçimlerinin CHP Lideri Kılıçdaroğlu için de büyük bir sınav olacağına işaret ederek,

“Ekip mutlaka genel başkanın performansına ayak uydurmak mecburiyetinde. Artık son düzlükteyiz. Bir sene göz açıp kapayıncaya kadar geçecek. Hepimiz aklımızı başımıza devşirmeliyiz. Bir strateji ile, Cumhurbaşkanlığını Cumhuriyet ilkelerine hakim biriyle yürümek mecburiyetindeyiz. Genel başkanımız son sekiz yıldır iyi bir deneyim kazandı. Bu da onun kendi son sınavı diye düşünüyorum. 2019 onun son sınavıdır. Başaracağına inanıyorum” dedi.

İZMİR CEPTE KEKLİK DEĞİL, TEDBİR ALMAK ZORUNDAYIZ, BÜYÜKŞEHİRİ DE KAYBEDEBİLİRİZ

Soylu’nun İYİ Parti’nin kamuoyu yoklamalarında İzmir’de de beklenenden fazla oy alacağı şeklindeki sonuçları nasıl değerlendirdiği sorusunu yönelttiği CHP İzmir İl eski Başkanı Bedri Serter, tedbir alınmazsa büyükşehir belediyesinin dahi kaybedilebileceği uyarısında bulundu ve ekledi:  

“İYİ Parti İzmir’de bizim için yani CHP için handikap. Çünkü öyle oylarımız var ki MHP kökenli arkadaşlarımızdan İzmir’de ya da orta sahadan insanlardan rahatlıkla oy aldık. Ama İYİ Parti gibi bir faktör çıktığı zaman… İzmirli merkez sağa kayabilir. Belediyelerimizin hizmetleri bu anlamda çok önemli. Bu seçimde adaylar da önemli. Öyle adaylar seçilmeli ki İYİ Parti lokasyonunun süratini kesebilecek, ona dur görevi yapabilecek insanları ön plana çıkarmalıyız. Ancak öyle kazanabiliriz. Yoksa daha çoğunu kaybedebiliriz. O kaybolursa büyükşehiri de kaybedebiliriz. Aradan sıyrılan parti ise AKP olacaktır. Tedbirlerini şimdiden almak zorundayız. Hayır oyunun çıkması nedeniyle yelkenleri suya indirmemeliyiz. İzmir de cepte keklik değil.”

İl eski başkanlarından Bedri Serter, kaybedilen 8 ilçe arasında bulunan Aliağa, Torbalı gibi yerlerde yaşanan durumlar hakkında da değerlendirme yaptı. Serter, Aliağa örneğini vererek, aday gösterilmediği için DSP’ye geçen Hakkı Ülkü’nün yanlış yaptığını, zamanı geldiğinde herkesin kenara çekilmeyi bilmesi gerektiğini söyledi:

“Hakkı Ülkü abimize bu parti 3 dönem belediye başkanı, 2 dönem milletvekili görevi verdi. Partiye  zarar verme hakkı yok. Bu kadar deneyime yakışmadığını düşünüyorum. Size bir parti bu kadar güzel görevler vermiş. Partinize zarar vermemeniz gerekiyor. Kenarda durmayı bileceksin arkadaş. Sinsice yaklaşımlar olmaz. Ben de 2014’te Karabağlar Belediye Başkan adayıydım. MYK’dan da çıkmadım. 15’inci dakikada bana DSP’den bir telefon geldi. Biz sizi partimizden Karabağlar’dan belediye başkanı görmek istiyoruz dedi. Benim aile geleneklerim ve parti geleneklerim var. Bu at üstünden indirdi, ama zaman gelecek bu at bizi sırtına alıp bir yere götürecektir dedim. Beş ay sonra il başkanı oldum. O arkadaşa telefon açtım. Bak dedim o at geldi, beni üstüne aldı ve il başkanı oldum dedim. Kimse bu partiye darılmayacak, kırılmayacak. Yönetim kademesindekiler de hakkaniyetli davranmalı. En tepeden aşağıya kadar. Kim ne şekilde nerede görev alacaksa adaletli bir şekilde hareket edeceğiz. Kendi içimizde de adaletli davranmak zorundayız. Yoksa Türkiye elden gidiyor. Cumhurbaşkanını kendi içimizden çıkaramazsak hepimiz siyaseti unutalım.”


Bu Haberin Manşeti :

Bedri Serter’den adaylık sinyali
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git