13 Haziran 2020, Cumartesi 13:55

5 bölgede kentsel dönüşüm başlıyor

İzmir'de kentsel dönüşümün acil çözüm bekleyen bir sorun olduğunu ancak pandemi süreci ile birlikte inşaat sektörünün büyük darbe yediğini ve müteahhitlerin ihalelere girmek istemediğini vurgulayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Fakat biz önceki gün süreci başlattık. Çiğli ile başlıyoruz. 5 bölgede kentsel dönüşüm için ihaleye çıkıyoruz. Ege Mahallesi, Gaziemir, Bayraklı, Çiğli, Karabağlar" dedi.

Başkan Soyer, ilk kez bu kentsel dönüşüm ihalelerine İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinin de gireceğini açıkladı. "Kentsel dönüşümü biz yapağız. Bu yeni bir şey" diyen Başkan Soyer, geçen aylarda Dünya Bankası yetkilileriyle yaptıkları görüşmeyi de hatırlattı. Başkan Soyer, Dünya Bankası yetkililerini İzmir'deki kentsel dönüşüm projelerini desteklemeye ikna ettiklerini belirtirken, "Daha önce Hindistan'da denemişler ama olmamış. Bizim projemizle yakından ilgilendiler. Destek vereceklerini söylediler. Dünya Bankası'nın finansal desteğiyle 5 bölgede kentsel dönüşüme başlayacağız" dedi.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımıyla ilgili de proje geliştirdiklerini vurgulayan Başkan Soyer, "İzmir'i elektriğe para vermez hale getireceğiz" dedi.

Programdaki konuklardan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray ise AK Parti hükümetinin miadını doldurduğunu, partili cumhurbaşkanlığından vazgeçilip bir an önce güçlendirilmiş parlementer sisteme geçilmesi gerektiğini dile getirdi.


Bu Haberin Manşeti :

Başkan Tunç Soyer açıkladı!
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git