13 Haziran 2020, Cumartesi 13:42

İzmir'in kısmen bakir kalan tatil yörelerinden Karaburun'da önceki gün belediyeye ait plaj işletmelerinin yıllık kira ihalesi yapılmıştı.

Karaburun'un meydanında yapılan ve sosyal medyadan da canlı olarak yayınlanan ihalelerde, kiraların ortalama yüzde 324,6 düzeyinde artırılması dikkati çekmişti. Geçen yıl, yıllık kira bedeli 12 bin 500 TL olan bir işletme, bu yıl 250 bin TL'ye gitmişti. İhaleler, belediye gelirlerinde ciddi bir artışa neden olduğu için takdir toplarken, "tatilcelere fahiş fiyat uygulanacağı" endişesini de gündeme getirdi. Konuyla ilgili SONKALEİZMİR'in sorusunu yanıtlayan Karaburun Belediye Başkanı CHP'li İlkay Girgin Erdoğan, net ifadeler kullandı.

Başkan Erdoğan, fiyatların normalin dışında arttırılmasına kesinlikle izin vermeyeceklerini söyledi. "Fiyatlar normalin üzerinde artırırlarsa müdahale ederiz. Zaten, o ihaleleri gözden geçireceğiz, henüz onaylamış değiliz. Astronomik fiyat artışına da izin vermeyeceğimizi herkes bilsin. Kimseyi kimseye ezdirmeyeceğiz" diyen Başkan Erdoğan, ihaleleri alan kişilerin bölge insanı olmasının önemine de işaret etti.

 

İlkay Girgin Erdoğan, "Biz belediye olarak 2 tesis işletiyoruz. Tesislerimizde 50 küsur kişi çalışmak zorundaydı. Bölgede okuyan çocuklara ve evde oturan kadınlara destek olmak için böyle yaptık. Bu 50 kişinin maaş ve sigorta gibi giderlerinden dolayı 860 bin TL kadar bir giderimiz oldu. İki tesiste de başa baş çıktık. Zararımız yok. İhale şartnamesine de özellikle burada oturma şartını koyduk. Çünkü ihaleleri alanlar bölge insanı olursa 'burayı benimser' diye düşündük. Kimsenin şüphesi olmasın, tesisler en iyi şekild işletilecek" dedi.


Bu Haberin Manşeti :

Başkan İlkay Erdoğan'dan fahiş fiyat açıklaması!
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git