11 Şubat 2018, Pazar 10:49

Kızı Azra'nın 6 günlükken yaptığı dışkının normalden farklı olduğunu görüp doktora başvuran anne, dikkati sayesinde yavrusunun hayatını kurtardı.

Giresun'da yaşayan kuaför Sabriye Sağır ile fitness antrenörü Veli Sağır'ın kızları Azra, geçen yıl dünyaya geldi. Kızının dışkısının beyaz macun gibi olduğunu fark eden anne Sağır ve eşi, 6 günlük olan Azra'yı hastaneye götürdü.

İZMİR 'DE ÇARE BULDULAR

Tetkikler sonucu Azra'ya "bilier atrezi" denilen doğuştan safra yolları yokluğu tanısı koyuldu. Azra bebeğe karaciğer nakli kararı verildi. 4 aylarını hastanede geçiren aile bu kararla büyük üzüntü yaşarken, doktorların önerisi üzerine nakil için İzmir'e geldi. Baba Sağır'ın uygun verici olduğu saptanırken, bebek için operasyon hazırlıkları başladı. Geçen 15 Kasım'da minik Azra ile baba Sağır, nakil ameliyatına alındı. Başarıyla tamamlanan nakil sonrasında minik Azra yeni bir hayata başladı

YORUM GÖNDER

Girmiş olduğunuz sayfa Ege Medyası'nın mobil cihazlar için tasarlanmış versiyonudur. Algıladığımıza göre şuanda normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız. Ege Medyasında daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.
Mobil sitede devam et Normal siteye git